Uwaga

Sprawdź najnowsze informacje o wymaganiach dotyczących Twojej podróży

Jak długo przed wypłynięciem muszę się odprawić?

Godziny odprawy różnią się w zależności od portu i promu – można je znaleźć w potwierdzeniu rezerwacji. 

 

Odprawa pojazdu:

Pasażerowie z pojazdami powinni zgłosić się do odpowiednio oznaczonych stanowisk odprawy pojazdów. Nasz pracownik poprosi o przedstawienie biletu elektronicznego i innych istotnych dokumentów. Następnie skieruje cię na odpowiedni pas samochodowy do wjazdu na pokład. 

 

Odprawa bez pojazdu:

Pasażerowie piesi mogą się odprawić w terminalu pasażerskim przy jednym z naszych stanowisk lub w kioskach samoobsługowych, jeśli są dostępne. Jeśli odprawiasz się w kiosku, zeskanuj kod kreskowy na bilecie elektronicznym, aby wydrukować kartę pokładową. Jeśli potrzebujesz pomocy, nasz pracownik z przyjemnością ci jej udzieli. 

Pamiętaj, że jeśli nie odprawisz się w wyznaczonym czasie, Twoja rezerwacja może zostać anulowana bez możliwości zwrotu pieniędzy.

Pasażerowie przybywający do portu powinni również mieć przy sobie dokumenty tożsamości i niezbędne dokumenty podróżne (paszporty, wizy itp.). Stena Line nie ponosi odpowiedzialności w przypadku, gdy pasażer nie uzyska odpowiednich zezwoleń na przekroczenie granicy.   

 

Pasażerowie korzystający z oferty Rail & Sail:

W przypadku rezerwacji biletu w ramach oferty Rail & Sail pamiętaj, że w niektórych połączeniach pociągi mogą przyjeżdżać już po wyznaczonych godzinach odprawy. Pasażerowie mogą być jednak pewni, że zostaną wpuszczeni na pokład. W razie opóźnienia pociągów kapitan promu decyduje, czy statek będzie czekać na pasażerów podróżujących w ramach pakietu Rail & Sail.

 

W przypadku następujących tras można się odprawić najpóźniej 30 minut przed planowaną godziną wypłynięcia:

Kilonia – Göteborg

Frederikshavn – Göteborg

Grenaa – Halmstad

Fishguard – Rosslare

Holyhead – Dublin

Cairnryan – Belfast 

 

W przypadku następujących tras można się odprawić najpóźniej 45 minut przed planowaną godziną wypłynięcia:

Hoek van Holland – Harwich

Rosslare – Cherbourg

 

W przypadku następujących tras można się odprawić najpóźniej 60 minut przed planowaną godziną wypłynięcia: 

Liverpool – Belfast

Gdynia – Karlskrona

Rostock – Trelleborg 

 

W przypadku następujących tras można się odprawić najpóźniej 90 minut przed planowaną godziną wypłynięcia:

Travemünde – Lipawa

Ventspils – Nynäshamn 

 

Port w Cherbourgu

Można się odprawić najpóźniej 45 minut przed planowaną godziną wypłynięcia. 

 

Porty Göteborg (do Danii) i Frederikshavn

Odprawa podróżnych z pojazdem rozpoczyna się 60 minut przed wypłynięciem, a pasażerów pieszych – 45 minut przed wypłynięciem. Możliwość odprawy kończy się 30 minut przed planowaną godziną wypłynięcia. 

 

Port Göteborg (do Kilonii)

Odprawa rozpoczyna się o godz. 17:00 (od poniedziałku do piątku) lub o godz. 16:00 (w sobotę i niedzielę). Dla pasażerów pieszych kończy się 30 minut przed wypłynięciem, a dla podróżnych z pojazdem – 60 minut przed wypłynięciem. 

 

Port w Kilonii

Odprawa rozpoczyna się o godz. 16:00 (od poniedziałku do piątku) lub o godz. 15:00 (w sobotę i niedzielę). Dla pasażerów pieszych kończy się 30 minut przed wypłynięciem, a dla podróżnych z pojazdem – 60 minut przed wypłynięciem. 

 

Porty Halmstad i Grenaa

Piesi podróżujący z portu Halmstad: odprawa odbywa się na Dworcu Centralnym w Halmstad (uwaga: nie w Rejsecentrum), rozpoczyna się 75 minut przed wypłynięciem i kończy 60 minut przed wypłynięciem. Następnie z Dworca Centralnego odjeżdża autobus Stena Line zabierający pasażerów na pokład promu. Po odjeździe z dworca autobus nie może się zatrzymać, aby zabrać kolejnych pasażerów na trasie. 

Piesi podróżujący z portu Grenaa: odprawa rozpoczyna się 45 minut przed wypłynięciem i kończy się 30 minut przed wypłynięciem

Pasażerowie zmotoryzowani podróżujący z portów Halmstad lub Granaa: odprawa rozpoczyna się 60 minut przed wypłynięciem i kończy się 30 minut przed wypłynięciem.  

 

Porty Trelleborg i Rostock

Odprawa kończy się 60 minut przed planowaną godziną wypłynięcia.

 

Porty Karlskrona i Gdynia

Odprawa kończy się 60 minut przed planowaną godziną wypłynięcia. Grupy powyżej 20 osób muszą się odprawić co najmniej 90 minut przed wypłynięciem. 

Pasażerowie są zobowiązani do zapoznania się z przepisami paszportowymi i wizowymi przed przybyciem do portu. Stena Line nie ponosi odpowiedzialności w przypadku, gdy pasażer nie uzyska odpowiednich zezwoleń na przekroczenie granicy. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.msz.gov.pl 

 

Porty Travemünde, Lipawa, Nynäshamn i Ventspils

Odprawa kończy się 90 minut przed planowaną godziną wypłynięcia.

Contact frequently asked question icon

Powiązane pytania