Uwaga

Sprawdź najnowsze informacje o wymaganiach dotyczących Twojej podróży

Port w Dublinie

Port w Dublinie to obiekt wybudowany specjalnie do obsługi promów Stena Line typu Superferry. Terminal promów Stena Line w Dublinie znajduje się 6 km (4 mile) na wschód od centrum Dublina. Dzięki bogatemu oznakowaniu na wszystkich głównych drogach prowadzących do portu kierowcy uzyskują jasne wskazówki.

Bilety i rezerwacje

Image
Title
Bilety i rezerwacje

Toalety

Image
Title
Toalety

przewijak dla niemowląt

Image
Title
przewijak dla niemowląt

Salon dla pasażerów

Image
Title
Salon dla pasażerów

Automaty sprzedające

Image
Title
Automaty sprzedające

Wi-Fi

Image
Title
Bezpłatne Wi-Fi

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami

Image
Title
Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami

Parking krótkoterminowy (płatny)

Image
Title
Parking krótkoterminowy (płatny)

Parking długoterminowy (płatny)

Image
Title
Parking długoterminowy (płatny)

Strefa dla wysiadających

Image
Title
Strefa dla wysiadających

Toalety dla osób z niepełnosprawnością

Image
Title
Toalety dla osób z niepełnosprawnością

Lokalizacja

Współrzędne GPS: 53.349866, -6.196624

 

Terminal promów Stena Line w Dublinie znajduje się 6 km (4 mile) na wschód od centrum Dublina. Dzięki bogatemu oznakowaniu na wszystkich głównych drogach prowadzących do portu kierowcy uzyskują jasne wskazówki.

 

W porcie znajduje się 30 miejsc parkingowych:

• Opłata za parkowanie krótkoterminowe: 2 € za godzinę (opłata minimalna 1 €)

• Dzienna opłata parkingowa: 9 € za 24 godziny (lub niepełny dzień)

• Opłata za parkowanie długoterminowe: 50 € za 7 dni

 

Parking krótkoterminowy znajduje się przed terminalem. Bilety można kupić w automacie parkingowym, który obsługuje płatności kartą kredytową/debetową oraz monetami, ale nie przyjmuje banknotów. Pamiętaj, aby wykupić bilet na całą długość postoju. Ważny bilet parkingowy należy umieścić za przednią szybą – w przeciwnym razie na koła samochodu może zostać założona blokada. Zdjęcie blokady kosztuje 80,00 €. Automat przyjmuje tylko walutę euro. W przypadku zgubienia biletu obowiązuje pełna opłata tygodniowa.

 

Opłata za przejazd autostradą M50

M50 jest drogą płatną, bez barierek. Oznacza to, że kamery umieszczone na autostradzie M50 między zjazdami nr 6 i 7 skanują numer rejestracyjny i na tej podstawie na właściciela samochodu nakładana jest opłata.

Płacenie za podróż autostradą M50 jest łatwe  – trzeba pobrać aplikację M50 Quick Pay na telefon z systemem Android lub Apple albo wejść na stronę eFlow.ie i zapłacić online.

Kierowca musi zapłacić za przejazd autostradą M50 do godziny 20:00 następnego dnia. W przeciwnym razie właściciel samochodu otrzyma karę.

Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z portem w Dublinie.

 

Przystanek tramwajowy Luas Red Line znajduje się w lokalizacji „The Point”, która leży naprzeciwko wejścia do portu Dublin, ale na nogach przejście tego dystansu zajmie 40 minut (3,2 km) od terminalu promowego Stena Line. Dostępne są taksówki.

Podróż z Dublina do Holyhead

 

Pasażerowie piesi podróżujący z Dublina rejsami odpływającymi o godz. 08:15, 14:45 i 20:30 mogą skorzystać z usługi autokaru, która zabierze ich z centrum Dublina do terminalu promowego Stena Line. Autokar odjeżdża z ulicy Westmoreland w centrum Dublina o godzinie 07:00, 14:00 i 19:00.

Uwaga: pasażerowie odpływający z Dublina o godz. 02:15 nie mają udostępnionej usługi dowozu autokarem.

 

Podróż z Holyhead do Dublina

 

Po przybyciu do budynku Terminalu 2 Stena Line w Dublinie poza godzinami odjazdu z Holyhead o 02:15, 09:00 lub 14:45 można skorzystać z autokaru, który przewozi podróżnych do centrum Dublina, zatrzymując się na dworcu kolejowym Connolly DART i na ulicy Westmoreland.

Uwaga: pasażerowie odpływający z Holyhead o godz. 20:30 nie mają udostępnionej usługi dowozu autokarem.

 

Taryfy

Osoba dorosła, w jedną stronę: 3,50 EUR

Osoba dorosła, w obie strony: 6,00 EUR

Dziecko, w jedną stronę: 2,00 EUR

Dziecko, w obie strony: 3,00 EUR

 

Płatności można dokonać gotówką (tylko w euro) lub kartą Dublin Leap. Karty kredytowe i debetowe nie są akceptowane.

 

Dla pasażerów podróżujących z terminalu promowego Stena Line w Dublinie do centrum Dublina; dodatkowy punkt przystankowy znajduje się na stacji kolejowej Heuston. Opłata za podróż do tej lokalizacji wynosi 4,50 € za osobę dorosłą i 3,00 € za dziecko.

W Dublinie znajduje się wiele postojów taksówek, w tym jeden przy terminalu promowym Stena Line, gdzie można zawołać taksówkę. Dostępne są też usługi online, takie jak Uber, Free Now i Bolt, jak również liczne usługi telefoniczne, takie jak Dublin Dial a Cab (+353 1 80 80 80 800) lub NCR (+353 1 67 72 222).

Obsługa klienta

Masz pytania lub potrzebujesz pomocy przy rezerwacji? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta lub znajdź odpowiedź w FAQ – Często zadawanych pytaniach.